اعدام نوع سعودی، سبک داعشی

 

در یک تظاهرات که در سال 2012 بدنبال قتل سه روحانی شیعه در عربستان سعودی صورت گرفت، یکی از معترضین عکس روحانی شیعه دیگر، شیخ نیمر النمر را نشان میداد

در یک تظاهرات که در سال 2012 بدنبال قتل سه روحانی شیعه در عربستان سعودی صورت گرفت، یکی از معترضین عکس روحانی شیعه دیگر، شیخ نمر النمر را نشان میداد

امروز، چهارشنبه، یکی از رهبران شیعیان عربستان سعودی بنام شیخ نمر النمر از سوی دادگاه محکوم به اعدام شد. او متهم به سرپیچی از امیر سعودی، فساد فی الارض، فتنه، ارتداد و الحاد، دعوت به مخالفت و قیام بر ضد دولت سعود و بحرین و گشودن آتش به نیروهای امنیتی بود. شیخ النمر که رهبر اعتراضات سال 2012 در سعودی بشمار میرود  اتهام حمل اسلحه و تیراندازی را رد کرده است.

معمولا شکل اعدام در عربستان سعودی قطع سر با شمشیر است. در مورد شیخ النمر دادستان خواهان نوع بخصوصی از اعدام شده است و آن اینکه ابتدا سر او قطع شود و سپس برای عبرت عموم، بدن و سرش به یک صلیب چهار میخ شود.

اعضای خانواده النمر هشدار داده اند که این اعدام میتواند برای ده ها سال آینده نمونه رفتار با مخالفین باشد.

یکی از فعالین ساسی عربستان سعودی بنام جعفر الشایب به «آسوشیتد پرس» گفته «این حکم ظاهرا بخاطر اتهام «فتنه» و «تحریک» شیعیان کشور به اعتراض» داده شده. بقول او «اوضاع بحرانی است. میتوان در انتظار اعتراضات، تظاهرات و بیانیه های اعتراضی بود.»

Saudi Sentences Iconic Shiite Cleric to Death – ABC News.دسته‌ها:یادداشت

برچسب‌ها:,